halsizliğe ne iyi gelir Google

Halsizlik

Halsizliğe İyi Gelen Bitkiler ve Yiyecekler Nelerdir:

Çağımızın hastalıklarından biri haline gelen halsizlik pekçok insanın zaman zaman yaşadığı bir rahatsızlıktır. Özellikle sabah dinlenmiş olarak kalkamamak ve gün boyu yorgunluk hiddi şikayeti çok fazladır. Günümüzde yaşam şartları, yediklerimiz ve stres gibi nedenlerle aşırı yorgunluk hissi ve halsizlik şikayetleri çok görülmektedir. Halsizlik uzun süre devam eden bir rahatsızlıksa mutlaka doktora başvurmak gerekir. Çünkü aşırı halsizlik bir hastalık belirtisi olabilir. Fakat kısa süreli hafif bir halsizliğiniz varsa şifalı bitkiler ile bu halsizlikten kurtulmak mümkündür. İşte halsizliğe iyi gelen bitkiler:

Halsizliğe İyi Gelen Bitki Kürleri:

* Pelinotu, kara hindiba, kantaron, şahtere, elma, köpekayası, adaçayı, ıhlamur, kekik, havlıcan, zencefil, Antepfıstığı, turp tohumu, badem halsizliğe iyi gelen şifalı bitkilerdir.

* Kekik, çam iğneleri, yosun, ceviz yaprağı ile yapılan banyolar kişiye zindelik verir.

* 1 bardak kaynar suyun içine 1 er çay kaşığı toz zencefil, toz havlıcan, süzme bal konduktan sonra 10 dakika demlenmesi için beklenir.Sonra içilir. Üstüne 1 çorba kaşığı Antep fıstığı yenilir. Günde 2 kere uygulanır.

* 4 erik, 2 şeftali, 3 badem çekirdekleri çıkarıldıktan sonra blenderdan geçirilir. Ağır ağır içilir.

* 100 er gram kuşburnu, ahududu, böğürtlen yaprağı, mersin yaprağı karıştırıldıktan sonra 1 çorba kaşığı alınarak 1 bardak suya konulup 10 dakika kaynatılır, 2 saat demlenmesi için beklenir. Süzüldükten sonra 100 gram süzme bal ilave edilerek Her gün 1 çay bardağı içilir.

* Et kaynatıldıktan sonra suyu süzülür, içine bal ve biraz sirke ilave edilerek şerbet yapılır, aç karnına birer bardak içilir.

* 5′er gr havlıcan ve zencefil kaynatılarak çay gibi içilir. Üstüne antep fıstığı yenir. Bu çay romatizma için de faydalıdır.

* Pelin otu kaynatıldıktan sonra esmer şeker ya da bal ilave edilip birer bardak içilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir