kür ne demektir Google

KÜR NE DEMEKTİR BİTKİSEL KÜR TEDAVİSİ NASIL YAPILIR

Kür Nedir:

Son bir kaç yıldır alternatif tamamlayıcı tedavi olarak bitkisel tedavi yöntemlerinin gelişmesi ve yaygınlaşması ile yeni bir kelime ile karşılaştık kür. Kür kelimesini bitki uzmanı herbalist doktorlar kullanıyor. Peki nedir kür?

Kişilerin sağlık,bakım ve güzellik için kullandıkları uzmanlar tarafından hazırlanmış olan içeriğinde bitkisel ve inorganik maddelerin bulunduğu karışımlarla uygulanan tedavi yöntemlerine kür denir.

Kürler günlük, haftalık, aylık veya yıllık olarak uygulanabilir. Hazırlanan kürler kişiden kişiye farklı faydalar sağlasalar da insanlar kür tedavilerine devam etmektedirler.

Bitkisel ve inorganik kür çeşitleri bulunmaktadır. Bitkisel kür tedavilerinde kürün içerikleri tamamen bitkisel içeriklerden meydana gelmektedir. İnorganik kür tedavilerinde ise ilaç, merhem, krem gibi ürünler bitkisel ürünlerle karıştırılıp kullanılmaktadır.

Bitkisel kür nedir:

Şifalı Bitkilerdeki biyolojik gücü, bitkiyi doğru seçerek, doğru şekilde hazırlayarak ve de doğru uygulayarak sağlıklı bir yaşam için hastalıklara karşı koruyucu ve önleyici adımı atmak mümkündür. İçtiğiniz bitki doğru dahi olsa, yanlış hazırlanır ve yanlış uygulanırsa başarılı bir sonuç elde etmek pek mümkün değildir. Seçtiğiniz bitki doğru ve hazırlanış şekli de doğru olsa bile, eğer yanlış tüketiliyor ise, başarılı bir sonuç almak yine de tam olarak mümkün olmaz. Başarılı bir sonuca götürecek olan doğru seçim, doğru hazırlama ve doğru uygulama ile mümkündür. Doğru bitkinin seçilmesi, hazırlanması ve uygulanması kurallara bağlıdır. Bu kurallara uyularak tüketilmesine bitkisel kür denilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir