romatizma hastalığı neden olur Google

Romatizma Hastalığının Bilinmeyen Yönleri

Romatizma hastalığı genellikle yaşlılarda ve kadınlarda daha çok görülen, bacak ve bel ağrıları şeklinde ortaya çıkan bir hastalık olarak bilinir. Oysa ki romatizma hastalığının çocuklarda bile görüldüğünü biliyor muydunuz? Kadınlar kadar erkeklerde de rastlanan romatizma hastalığı gençlerde de ortaya çıkabilir. Yaşlılarda ve kadınlarda daha çok görülmesinin sebebi nedir sizce hiç merak ettiniz mi? Çocukluktan yaşlılığa kadar bizi taşıyan bacaklarımız yaşımız ilerlediğinde artık yorulmuştur ve iflas bayrağını çekip artık taşıyamıyorum diyerek ağrımaya başlar. Belimiz bizi hep dik ve ayakta tutmaya çalışır yıllarca. Belli bir yaştan sonra artık dik durmakta güçlük çeker ve ağrılar ile karşı koymaya karar verir. Hele birde yaşımız ilerledikçe kilo almışsak bacaklarımız ve belimiz daha çok zorlanmaya başlar ve ağrılar bir kat daha artar. Çünkü artık taşımakta iyice zorlanırlar. Peki yapılacak hiç bir şey yok mudur. Elbette var, gençlikten itibaren vücudumuzun değerini bilmek. Biz vücudumuza ne kadar iyi bakarsak bedenimiz bizimle o kadar uzun ve sağlıklı yaşayacaktır. Romatizma hastalığı pekçok insanda rastlanan bir rahatsızlıktır. Çünkü insanlar genelde gençliğinde acımasızca bedenine yüklenir ve çalışır. Yaşlandığın da acısını çekmeye mahkum olur. Peki nedir bu romatizma hastalığı hiç merak ettiniz mi? Vücudumuzun hareket etmesini sağlayan eklemlerde, kaslarda, kemiklerde ve bu yapıları birbiriyle birleştiren bağlarda ağrı yapan hastalıklar genel olarak romatizma adını alır.

Romatizma hastalığının çeşitleri vardır. Bizler bir kaç tanesini biliriz. Peki romatizma hastalığının 200 çeşidi olduğunu biliyor muydunuz? Romatizma hastalığı halk arasında, eklem romatizması, iltihaplı romatizma ve kireçlenme gibi çeşitleri ile bilinir. Çünkü en sık görülen çeşitleri bunlardır.

Romatizma hastalığının tedavisi var mıdır? dediğinizi duyar gibiyim. Gelişen teknoloji ile romatizma hastalığı için de çeşitli tedavi yöntemleri vardır. Romatizma hastalığının tedavisi için öncelikle romatizmanın çeşidi belirlenir. Sonrasında uygun ilaç tedavisi uygulanır. İlaç tedavisi ile ağrılar azalır yada tamamen geçer. Bunun yanında romatizma hastalarına fizik tedavi uygulaması da romatizmanın çeşidine göre önerilebilir. İltihapsız romatima çeşitleri için kaplıca tedavileri de iyi gelmektedir. Alternatif tıbbın giderek ilerlediği günümüzde romatizma hastalarına uygun kürler de önerilmektedir. Romatizma ağrıları için ozon tedavisi ve akupunktur da tamamlayıcı tıp olarak yararlı olur. İnsanlar gençlikte para kazanmak için çok çalışıp sağlığından olur, yaşlandığında bu paraları sağlığını geri almak için verir. Ne kadar anlamlı ve güzel bir söz öyle değil mi? Sağlığınızın ve vücudunuzun değerini bilerek yaşamanız dileğiyle.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir