sindirim sistemi için hindistan cevizi suyu Google

sindirim sistemi için hindistan cevizi suyu

Hindistan Cevizi Suyu Neye İyi Gelir İşte Mucize Faydaları:

Hindistan cevizinin oldukça sağlıklı bir tropikal meyve olduğunu biliyoruz. Hindistan cevizi kadar hindistan cevizi suyuda oldukça yararlıdır.Tek bir hindistan cevizinin suyu vücudun günlük beslenmesi için gerekli olan C vitaminini yeterli bir oranda karşılar. Ayrıca, B grubu vitaminlerinide içerir. (Niasin, pantotenik asit, biotin, riboflavin, folik asit, tiamin, pyridoxin). Hindistan cevizi suyu ayrıca sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum, demir, bakır, fosfor, sülfür ve klorda içerir.

Hindistan Cevizi Suyunun Faydaları:

* Hindistan cevizi suyu susuzluğu giderir, yaz günleri için mükemmel bir içecektir. Yaz dönemine gelen ramazan ayında oruç tutarken susamayı önler. Sahurda içeceğiniz bir bardak hindistan cevizi suyu susuzluk yaşamamanıza yardımcıdır.
* Hindistan cevizi suyu sindirim sistemi rahatsızlıklarının tedavisinde oldukça etkilidir.
* Hazımsızlık, kolit, mide ülseri, ishal, kusama, gaz, dizanteri rahatsızlıklarına karşı da oldukça değerli bir besindir.
* Kusmayı yatıştırmak için diğer metodlar başarısız kaldığında hindistan cevizi çok değerli bir besindir.
* Hindistan cevizi suyu vücuttaki sıvı kaybına iyi geliyor.
* Uzmanlar hindistan cevizi suyunun kilo vermeye de yardımcı olduğunu belirtiyor. Tatlı bir su olduğu için şekerli yiyecekler yemeye olan isteği köreltiyor. Ayrıca hindistan cevizi suyu hiç yağ içermiyor. İçerisinde doğal şekerler ve mineraller bulunuyor. Magnezyum, potasyum ve lifler açısından da zengin olduğu biliniyor. Bu özelliklerinden dolayı zayıflamaya yardımcıdır.

Hindistan Cevizi Suyunun Kalorisi:

Bir bardak hindistan cevizi suyu sadece 46 kalori içeriyor. Hindistan cevizinin sütü ise 550 kalori içeriyor.

Hindistan Cevizi Suyu Nasıl İçilir:

Öncelikle içindeki suyu boşaltmanız gerek. Bunun için meyvenin tepesindeki üç delikten birini kalın ve temiz bir çivi yardımıyla delin. Çivinin ucuna şeffaf folyo sarabilirsiniz. Ters çevirip suyunu boşaltın. Taze olarak afiyetle içebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir