ter kokusuna bitkisel çözüm kürü Google

ter kokusu

Doğal Bitkilerle İstenmeyen Vücut Kokusunu Önlemek Mümkün

Koltuk altlarında ve genital bölgelerde bulunan ter bezleri tarafından üretilen ter, protein ve yağlı mineraller yayar, kokuya neden olan bakterilerin gelişmesine yardımcı olur. Deodorantlı sabunlarla yıkanmak ciltteki hemen hemen tüm bakterileri uzaklaştırır Koku önleyiciler (antiperspirantlar) ve deodorantlar da etkilidir ancak doğal olmadığı için cildi tahriş ederek farklı rahatsızlıklara yol açabilir. Bu nedenle doğal bitkiler çok daha sağlıklıdır.

Adaçayı:
Bu bitki oldukça popüler bir ter önleyicidir. (antiperspirant) Adaçayı yağı, tentür ve çay poşetleri kolay bulunur. Tentür ile sulandırılmış yağı, yüz ve genital bölgeleriniz hariç terleyen bölgelerinize doğrudan sürün. Çay olarak da içebilir ya da terleyen bölgelerinizi bununla yıkayabilirsiniz Hamile kadınlar çayını içmemeli ya da tentür kullanmamalıdır.

Çay ağacı yağı:
Bu tarçın kokulu yağ, Avustralya’daki bir ‘Melaleuca alternifolia’ ağacından elde edilir. Terleyen bölgelerinize uygulayın. Yağ, ortalama bir antiseptik ve deodorant dermatit (deri yanığına) neden olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir