deniz yosunu Google

yosun bitkisi

Yosun Nedir Faydaları ve Zararları Nelerdir Nasıl Kullanılır:

Yosun Nedir:

Yosun, diğer ismi moss olan, çiçeksiz bitkilerin suların yüzünde veya diplerinde bulunan bir şubesidir diyebiliriz. Nemli ağaç gövdelerinde, kayaların diplerinde, denizlerde asalak olarak yaşayan bir bitki türüdür. Rizoyit adı verilen kısımlara sahip, klorofil içeren çiçeksiz sporlu bitkilerdir. İpliksi, yapraksı, şeritsi, tüpsü, makroskobik ya da mikroskobik olabilirler. Yosunlar, tıp, eczacılık,ve sanayide kullanılmakta; Çin ve Japonya gibi uzak doğu ülkelerinde besin maddesi olarak tüketilmektedir.

Yosunun Faydaları:

* Yosun ile saçlarınızı yıkadığınızda saçlar güçlenir.
* Yosunun sürüldüğü bölgeleri zayıflatıcı özelliği vardır.
* Selülit giderici olarak etkilidir.
* Yosun cilt güzelliği için de maske olarak kullanılmaktadır.
* Haşlanan yosun bağırsak kurtlarını döker.
* Otçul olarak beslenen balıklara doğal bir ek besindir.
*.Katkı maddesi olmadığı için tamamen doğada ve akvaryumlarda kendiliğinden olan yosun el yapımı yemlerden daha sağlıklıdır.

Yosunun Zararları:

Yosun etçil olarak beslenen balıkların sindirim sistemlerini bozar.Kabız ishal gibi problemler yaratabilir.Yosun camlara yapıştığında dışarıdan bakıldığında akvaryumun iç görünümünde bulanık ve sisli görünüm sergiler. Yosunun akvaryumunuzu temizlemek için koyduğunuz iç motorları sararak çalışmasını engeller.Aynı şeyi ısıtıcı içinde söyleyebiliriz. Akvaryumun içerisine ışık veren florosan ampul vs suya yakınsa çevresini sarar ve akvaryuma gereken ışığın gelmesiniz engeller .

Yosun Nasıl Kullanılır:

Yosun güzellik salonlarında cilt güzelliği için masaj yada maske olarak cilde tatbik edilir. Yosun zayıflamak için ve selülit tedavisinde kilo sorunu olan bölgerelere kullanılır. Ayrıca yosun içerikli zayıflama hapları da bulunmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir