kudret narı faydaları Google

kudret narı

Kudret Narı Nedir Faydaları Nelerdir Nasıl Kullanılır:

Kudret Narı Nedir:

Kudretnarı (momordica) : Kabakgiller familyasından, tırmanıcı, ince gövdeli, bir yıllık bir bitkidir. Yaprakları saplı ve el gibi parçalıdır. Meyvesi olgunlaşınca, birbirinden ayrılır. Meyveleri 10-15 cm boyunda şişkin ve iki uçta incelmiş şeklindedir. Üzerinde kabarcıklar vardır. Turuncu – sarı renktedir. Ev ilaçlarında, zeytinyağı ile karıştırılarak kullanılır.
Anavatanı Hindistan olan kudret narı bitkisi ülkemizde özellikle Ege bölgesinde yetiştirilmektedir.Kudret narının yaprakları ve meyvesi vitamin ve mineraller bakımından zengin içeriğe sahiptir.

Kudret Narı Faydaları:

* Kudret narı mide ve bağırsak rahatsızlıklarına çok iyi gelen şifalı bir bitkidir.

* Ülser, gastrit, kolit, kabızlık gibi sorunlara karşı kullanılmaktadır. Kırk gün süreyle kür yapılması önerilmektedir.

* Kudret narı ile sindirim sistemi hastalıklarına doğal destek sağlanabilir.

* Kudret narı, yaraların iyileşmesi için iyi bir doğal alternatiftir. Kadınlarda görülen vajina yaraları için zeytinyağında bekletilmiş kudret narı kullanılabilir.

* Egzama ve sedefe iyi gelmesi kudret narı yararları arasındadır. Bu durumlarda merhem olarak kullanılır.

* Kudret narı şeker rahatsızlığına karşı da faydalıdır. Geleneksel Çin Tıbbında kudret narından yapılan ekstrenin şeker hastalığına olumlu etkiler yaptığı yapılan araştırmalarda tespit edilmiştir. Kudret narının içinde bulunan dört maddenin şekeri düzenlediği bu araştırmalarda ortaya çıkmıştır.

* Enerji metabolizmasını düzenleyen ve şekerin hücre içine girmesini sağlayan enzim olan AMKP yi kudret narından elde edilen maddenin aktivite ettiği belirtilmiştir. Kudret narı bu enzimin aktivitesini artırarak şekerin hücre içine girmesini sağlamaktadır. Kudret narının diğer sentetik şeker ilaçlarının neden olduğu yan etkileri içermemesi de önemlidir.

Kudret Narı Nasıl Kullanılır:

Taze kudret narı meyvesi olgunlaşınca ezilir ve balla karıştırılıp kullanılabilir. Kudret narı bitkisinin kullanılan kısmı meyveleridir. Çekirdekleri zehirli olabileceğinden çekirdeklerinden temizlenerek kullanılması gerekir. Kudret narı meyvesi genel olarak balla veya zeytinyağı ile karıştırılarak hazırlanır. Kullanıma hazır şekliyle satılan ballı kudret narı macunu ürünlerini doğal ürün satan yerlerden temin edebilirsiniz. Kudret narı meyvesi ve zeytinyağıyla hazırlanmış ürünler de yine doğal ürün marketlerinden alınabilir. Sabah ve akşam yemek öncesi bir tatlı kaşığı alınır. Kudret narı kapsül olarak da satılmaktadır. Günde 2- 3 kez alınabilir.

Ömer Coşkun’dan Kudret Narı Kürleri:

1) Kudretnarı, zeytinyağı yada pekmez içinde 10 gün bekletilip sabah akşam 1 tatlı kaşığı yenilecek.

2) Bir adet olgunlaşmış kudret narı , küçük parçalar halinde doğranarak yarım litrelik bir şişeye koyulur.Üstüne de zeytinyağı doldurularak şişe güneşte bırakılır.Bir kaç hafta içinde kudret narları yumuşayıp pelte haline gelir.Bundan sonra kullanıma hazırdır.
Kudret narıyla hazırlanan bu ilaç; mayasılda, egzamada ve ciltteki yaralarda çok yararlıdır.Bu yağ sabah ve akşam doğrudan yaranın üstüne sürüldüğünde , bir kaç gün içinde yara iyileşir.

3) dromercoskun.com adresinde Ömer Coşkun’a ait kudret narı tablet olarak satılmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir